Druk offsetowy

Druk offsetowy jest przemysłową odmianą druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na papier, rzadziej inne podłoże, za pośrednictwem cylindra obciągniętego gumą. Dla dużych nakładów offset jest ze względu na niski koszt i wysoką jakość pojedynczej odbitki, jedną z najpopularniejszych obecnie technik druku.

Duże nakłady drukujemy na maszynach offsetowych, lub w kooperacji z najlepszymi drukarniami. Drukujemy na nowoczesnych maszynach klasy Roland i Heidelberg. Wykonujemy również większość czynności post print, takich jak: lakierowanie UV, foliowanie, sztancowanie, falcowanie i inne.

W technologii offsetowej wykonujemy druk zarówno na papierze offsetowym, kredowym i kartonie o różnych gramaturach do formatu B1. W tej technice najczęściej drukujemy średnie i wysokie nakłady: plakatów, wizytówek, papierów firmowych, folderów i broszur, teczek a także opakowań.

Druk cyfrowy stanowi najczęściej jedyne odpowiednie rozwiązanie dla małych i średnich nakładów oraz niekiedy konieczność przy druku większych nakładów gdy konieczna jest personalizacja druku. 

Druku cyfrowy charakteryzuje się następującymi cechami:

- Materiały przeznaczone do druku są dostarczane do urządzenia w postaci danych komputerowych.

- Komputerowy zapis cyfrowy pozwala na druk bezpośredni lub poprzez nośnik pośredni.

- W przypadku występowania nośnika pośredniego obraz znajdujący się na nim jest kasowany i zapisywany na nowo po każdym cyklu drukowania.

- Istniej możliwość zmian dla każdej odbitki (personalizacja).

- Brak w urządzeniu formy drukowej (swoistą formą drukową jest sam zapis cyfrowy).

- Obraz drukowy tworzony jest w maszynie drukarskiej i to bezpośrednio w miejscu, z którego rozpoczyna się druk.

Drukujemy w technologii:

- laserowej na nowych profesjonalnych maszynac Minolta Bizhub C500 tworzących wraz z profesjonalnym procesorem druku Fiery druku profesjonalny system kolorowego druku cyfrowego do formatu SRAA3 (450 mm x 320 mm).

Zalety druku cyfrowego:

- Realizacja zleceń "od ręki". Faza przygotowawcza trwa bardzo krótko i może odbywać się w trakcie drukowania innych zleceń.

- Brak konieczności przygotowywania formy drukowej znacząco obniża koszty druku, szczególnie przy nakładach małych i bardzo małych, oraz daje bardzo krótki czas uzyskania pierwszej odbitki.

- Oszczędności z powodu braku druków próbnych. Pierwsza odbitka schodząca z maszyny jest odbitką nakładową.

- Cena druku wyłącznie jednej kopii oraz cena druku jednej kopii w dużym nakładzie jest taka sama, natomiast ceny rynkowe tych kopii, uwzględniające fazę przygotowawczą (obróbka komputerowa), różnią się między sobą niewiele, znacznie mniej niż w przypadku offsetu, i jest to w praktyce stosunek ok. 1:2 do 1:5 (dla offsetu byłby to stosunek o kilka rzędów wielkości większy).

- Każdorazowe odnawianie obrazu drukowego umożliwia personalizację wydruków, np. nadawanie każdej odbitce indywidualnego numeru seryjnego, stosowanie list adresowych itp.

- Nie ma przestojów pomiędzy kolejnymi zleceniami, a ich archiwizacja oraz ponowny druk są proste, szybkie i co bardzo ważne - powtarzalne.

- Całkowicie cyfrowa obróbka obrazu daje szereg możliwości, jak np. skalowanie, czy też łatwe i pełne zarządzanie kolorem.

- Możliwość stosowania wielu kolorów, w tym dodatkowych, oraz druku barwnego w różnych modelach koloru (CMYK, Hexachrome i in. oraz systemy własne producentów urządzeń).

- Nie ma typowego dla offsetu mycia zespołów farbowych w przypadku wymiany kolorów, a zamiana tonerów jest prosta i szybka.

W technologii druku cyfrowego drukujemy niskie i średnie nakłady min: wizytówki, kalendarze, zaproszenia, książki, broszury, plakaty, materiały seminaryjne i konferencyjne, ulotki, naklejki i etykiety, materiały reklamowe i promocyjne, prace dyplomowe, magisterskie i doktorskie.

Uzupełnieniem oferty jest druk na maszynie RISO RZ 770 - maszyna dwukolorowa.

RISO pozwala na tani, kontrastowy, superszybki (do 120 kopi na minutę) druk małych, średnich i dużych nakładów. W przeciwieństwie do tradycyjnego druku offsetowego, technologia RISO nie wymaga kosztownej i czasochłonnej fazy przygotowania druku, zachowując dzięki temu niski koszt odbitki. Technika RISO sprawdza się szczególnie dobrze przy druku wszelkiego rodzaju ulotek reklamowych, cenników, formularzy, informatorów, prospektów, gazetek, biuletynów itp.

Risograf jest wysokowydajnym, cyfrowym, wielofunkcyjnym urządzeniem drukującym. Łączy w sobie trzy podstawowe procesy: skanowania, tworzenia matrycy i szybkiego druku. Charakteryzuje się łatwością obsługi kserografu, ekonomicznością powielacza i wytrzymałością maszyny offsetowej. Łącząc risograf z komputerem kompatybilnym z IBM PC lub MAC uzyskuje się pełny cyfrowy system druku. 

Risograf z założenia wypełnia lukę pomiędzy kserografem a offsetem, najlepiej nadając się do tych problematycznych nakładów, które są zbyt duże dla kserografu, a mało opłacalne dla offsetu. Nakłady te zawierają się w przedziale od 80 do 4000 wydruków lub kopii.

Risograf oferuje jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie nie osiągalne przy zastosowaniu innych technik druku. Risografia łącząc w sobie cyfrowe przetwarzanie obrazu z drukiem farbą na różnych rodzajach papieru, stanowi ekonomiczny, wygodny, szybki i bardzo uniwersalny system.

ZASTOSOWANIE: ulotki reklamowe, instrukcje obsługi i montażu, formularze, torby papierowe, biuletyny, kalendarze, akcydensy, kartki pocztowe, świadectwa, okólniki firmowe, kartki notatkowe, listy, spisy, kwestionariusze, koperty (firmowe, zwrotne) plany zajęć, podręczniki, zaproszenia, papier firmowy, adresówki, mapy i plany terenu, recepty, kartoteki, menu (pizzerie, restauracje), nuty muzyczne, informatory, gazetki zakładowe, regionalne, parafialne, listy pasterskie, formularze zamówień, plakaty (np. wyborcze), ogłoszenia, cenniki, programy zajęć, imprez, formularze kontroli jakości, raporty, karty gwarancyjne, bilety, zeszyty ćwiczeń, testy, kolędniki, kursy walutowe i aktualne oprocentowania, prospekty, listy i kartki okolicznościowe, karty zdrowia, ulotki informacyjne o zastosowaniu lekarstw, druki rozliczeń w urzędach skarbowych (PIT-y), konspekty, kopie fragmentów podręczników i książek, zarządzenia, przepisy, dyrektywy, rozkazy, informacje w opakowaniu zbiorczym, spisy telefonów, karty parkingowe i inne.

Zapraszamy do nas - naszym mottem jest "wydrukujemy rzeczy niemożliwe do wydrukowania u innych".

 

 

Firma Poligraficzno-Reklamowa
POL-Print

ul. Łuczyńskiego 6
96-100 Skierniewice
 
tel.: 46 833-89-08
fax: 46 833-89-08
tel. kom. 508 38-21-21